Beden Dilinde Gözlerin Anlamları

Beden dilini anlatacağıma daha önceki yazıda yer vermiştim. Bu yazıda gözlerden yalan anlaşılır mı onu anlatacağım. Birinin size beden dili ile verdiği mesajları yorumlayalım. Karşınızdaki kişiye soru sordunuz ve cevabı verirken sağa ya da sola baktı. Ne anlama geliyor?

Soruyu cevaplarkan sol üste bakarak cevap veriyorsa daha önceden yaşadığı bir görseli hatırlamaya çalışıyordur ve geçmiş bir konuyu anlatırken evet hatırladığı ve anlattığı şey gerçek.

Soruyu cevaplarken sol kulak hizasına bakarak bir şeyi anlatıyorsa daha önce duyduğu şeyi hatırlamaya çalışıyordur. Daha önce duyduğu şey ile ilgili bir durum hafızadan alınıp size aktarılıyordur merak etmeyin doğru söylüyor.

Soruyu cevaplarken sol alta bakarak size anlatıyorsa da duyularını kullanarak size geçmişteki yaşanan doğru bir duyguyu anlatıyordur.

Peki sağa bakıyorsa ne demek?

Sağa bakmak o anda zihnin ürettiği şeylerdir ve eğer kişi siz soruyu sorduktan sonra sağ üste bakıyor ise o anda kafasında kurduğu şeyi size anlatıyordur. Fakat şunu da söylemeliyim ki bir sağa bir sola bakabilir insanlar. Daha önceki yazıda da söylediğim gibi beden dilini okumak gerçekten emek isteyen bir beceridir. Genel haliyle ve ilk anda baktığı yöne odaklanın. Yine de emin olamazsanız başka ucu açık sorularla devamını getirin ve emin olun.

Sağ kulak hizasına bakarak cevap veriyor ise daha önce duyduğu değil de o anda duyduğunu iddia ettiği bir durumu aktarıyor. Yine sağ alta bakarak cevap vermesi de daha önce o duyuyu deneyimlediği için değil o anda size aktardığını gösteriyor. Büyük ihtimalle doğru olmayan bir yanıt alıyorsunuz.

Gördüğünüz gibi beden dilini adım adım öğrenmek gayet kolay. Bu konuda siz de gözlemleyin bakalım insanlar cevap verirken hangi yöne bakıyor. Yine de son hatırlatma bazen yüzde yüz emin olamazsınız o zaman kişiye soracağınız soruları arttırarak emin olmalısınız aksi takdirde haksızlık edebilirsiniz. Yazının devamı gelecek. Hoşçakalın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet Başlat
Yardıma ihtiyacın var mı
Merhaba, Yaşam Koçluğu ihtiyacın var mı?